stomatolog stomatologia warszawa

Protezy OVERDENTURE

Protezy overdenture (czyli nakładkowe) są to ruchome uzupełnienia, które wykorzystują resztkowe uzębienie pacjenta, ewentualnie opierają się na wszczepionych uprzednio implantach zębowych. Ten typ uzupełnień wykonuje się gdy pacjent posiada zbyt mało pełnowartościowych zębów własnych. Nie mogą więc one być użyte jako np. filary uzupełnień stałych, ale po odpowiednim przygotowaniu zostają włączone i wykorzystane jako utrzymanie protezy. Po przeleczeniu kanałowym mocuje się w nich elementy retencyjne - korony teleskopowe, zespolenia kulowe, zespolenie belkowe lub nie mocuje się elementów precyzyjnych a tylko odpowiednio zabezpiecza zęby, tak by zwiększyć stabilizację protezy i zmniejszyć zanik podłoża protetycznego.

Proteza całkowita z precyzyjnymi zaczepami retencyjnymi typu Locator na dwóch implantach.

  • Do wykonania protezy nakładkowej potrzebnych jest 6 wizyt.
  • Na pierwszej, ma miejsce zaplanowanie leczenia-odbywa się rozmowa z pacjentem w celu ustalenia jego potrzeb i oczekiwań, przeprowadzone jest badanie wewnątrz- i zewnątrzustne, oceniane są warunki zębowe na podstawie zdjęć rtg (najczęściej pantomograficzne i zębowe) i wskazywane ewentualne zęby do leczenia kanałowego czy usunięcia.
  • Jeśli pacjent jest przygotowany do leczenia protetycznego, wtedy lekarz opracowuje kanał zęba (postępowanie podobne jak przy opracowywaniu pod wkład koronowo-korzeniowy) i pobiera wyciski, które posłużą do przygotowania metalowej podbudowy pod element mocujący.
  • Na trzeciej wizycie odbywa się cementowanie zaczepu i ewentualnie pobierane są wyciski na łyżkę indywidualną. Następnie postępuje się jak w przypadku wykonywania protezy całkowitej, następuje po sobie 5 wizyt i podczas ostatniej z nich z pracowni protetycznej lekarz otrzymuje gotową protezę akrylową. Sprawdzana jest poprawność jej przylegania i dokonywane są ewentualne korekty. Udzielane są też wskazania dotyczące właściwego użytkowania protezy i umawiane są terminy wizyt kontrolnych. Ilość wizyt może się zmienić w zależności od wyboru rodzaju elementu retencyjnego.

Chcesz skorzystać z naszych usług?

zadzwoń: 22 646 97 70
ul.Wiktorska 7/11
02-587 Warszawa
telefon: 507 165 137
e-mail: dentalife@dentalife.pl 
Rejestracja telefoniczna 9 - 20
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek 12 - 20
wtorek 9 - 20
środa 12 - 20
czwartek 9 - 17
piątek 9 - 17
Copyright © 2001-2023 by DENTALIFE o klinice | zabiegi | cennik | nasi lekarze | sprzęt stomatologiczny | gdzie jesteśmy
  projekt i wykonanie: VEGA Internet Studio