stomatolog stomatologia warszawa

Implantologia

Leczenie z użyciem implantów od wielu lat jest rutynowym i coraz częściej wybieranym przez pacjentów postępowaniem w przypadku odbudowy utraconych zębów, poprawy estetyki i rehabilitacji narządu żucia.

Zabiegi implantacji cieszą się stale wzrastającym zainteresowaniem pacjentów ze względu na najbardziej fizjologiczne i oszczędzające tkanki pozostałych zębów rozwiązanie lecznicze oraz znikomy odsetek niepowodzeń.

Rehabilitacja z użyciem implantów polega na wprowadzeniu tytanowych wszczepów w miejsce utraconych korzeni zębów i po okresie osteointegracji - zespoleniu z tkanką kostną - uzupełnieniu braków zębowych przy użyciu koron, mostów lub protez ruchomych.

Implanty mogą być wykorzystane zarówno do odbudowy pojedynczych lub rozległych braków zębowych aż po całkowite bezzębie, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania porównywalny do własnego uzębienia.

Typowy zabieg implantacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, które jest wystarczające dla zapewnienia bezbolesnego leczenia, a umożliwia stały kontakt z pacjentem.
Wygajanie implantu - osteointegracja - może trwać różnie w zależności od techniki zabiegu, rodzaju użytych wszczepów, warunków anatomicznych i miejsca implantacji.
Osteointegracja trwa standardowo w szczęce ok. 6 miesięcy zaś w żuchwie ok. 3 miesięcy.

Rozwijające się wciąż techniki zabiegowe jak i systemy implantologiczne pozwalają na skrócenie czasu procesu osteointegracji w wybranych przypadkach klinicznych nawet do natychmiastowego obciążenia implantów. Obok implantów dwufazowych uważanych za rozwiązanie standardowe pojawiły się jednofazowe, obciążane natychmiastowo, tymczasowe i mikroimplanty używane w ortodoncji.

Aktualne osiągnięcia implantologii umożliwiają przeprowadzenie leczenia z użyciem implantów w warunkach klinicznych, które wcześniej dyskwalifikowały pacjenta.
Obecnie dzięki zabiegom sterowanej regeneracji tkanek niedostateczna objętość kości już nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu.

Mariusz Cięciara
Chirurg Stomatolog

Chcesz skorzystać z naszych usług?

zadzwoń: 22 646 97 70
ul.Wiktorska 7/11
02-587 Warszawa
telefon: 507 165 137
e-mail: dentalife@dentalife.pl 
Rejestracja telefoniczna 9 - 20
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek 12 - 20
wtorek 9 - 20
środa 12 - 20
czwartek 9 - 17
piątek 9 - 17
Copyright © 2001-2024 by DENTALIFE o klinice | zabiegi | cennik | nasi lekarze | sprzęt stomatologiczny | gdzie jesteśmy
  projekt i wykonanie: VEGA Internet Studio