stomatolog stomatologia warszawa

Ortodoncja

Ortodoncja to nie tylko prostowanie krzywych zębów! Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu, a także jest jednym z elementów leczenia poważnych zniekształceń twarzoczaszki. U pacjentów rosnących zastosowanie znajdują głównie aparaty zdejmowane, które korygują kształt i wzajemne położenie szczęk. Po zakończeniu wzrostu pacjenci leczeni są aparatami stałymi. Nie znaczy to jednak, że u ośmio- czy dziewięciolatka  nie możemy zastosować różnych postaci aparatu stałego jeżeli sytuacja tego wymaga. Służą one jednak głównie do poprawy położenia zębów. Niejednokrotnie leczenie ortodontyczne wiąże się z usuwaniem stałych zębów tak u pacjentów dorosłych jak i rosnących. Jeżeli u pacjenta dorosłego mamy do czynienia z nieprawidłową relacją szczęki i żuchwy często leczenie ortodontyczne połączone jest z zabiegiem chirurgicznym.

Istnieje kilka rodzajów aparatów stałych: aparaty naklejone na zewnętrzny pas zęba, aparaty zakładane od wewnątrz (technika językowa), aparaty metalowe oraz estetyczne wykonane z porcelany, kryształu górskiego czy włókna szklanego. Dobór aparatu zależy od stopnia ciężkości wady oraz indywidualnych upodobań bądź pacjenta bądź lekarza.

Leczenie aparatem stałym złożone jest z kilku etapów i trwa 1,5 - 2,5 roku. Aby utrzymać wynik leczenia niezbędne jest noszenie aparatów retencyjnych. Mogą to być elementy naklejone na wewnętrznej powierzchni zębów lub wyjmowane płytki.

Nie ma ograniczeń wiekowych leczenia ortodontycznego. W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie leczeniem ortodontycznym pacjentów dorosłych. Często jest ono fazą wstępną która umożliwia wykonanie odpowiednich uzupełnień protetycznych.

Magdalena Pieniążek
Lekarz Stomatolog
Specjalista II-go° Ortodoncji

Chcesz skorzystać z naszych usług?

zadzwoń: 22 646 97 70
ul.Wiktorska 7/11
02-587 Warszawa
telefon: 507 165 137
e-mail: dentalife@dentalife.pl 
Rejestracja telefoniczna 9 - 20
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek 12 - 20
wtorek 9 - 20
środa 12 - 20
czwartek 9 - 17
piątek 9 - 17
Copyright © 2001-2024 by DENTALIFE o klinice | zabiegi | cennik | nasi lekarze | sprzęt stomatologiczny | gdzie jesteśmy
  projekt i wykonanie: VEGA Internet Studio