stomatolog stomatologia warszawa

Protetyka stomatologiczna

Protetyka odbudowuje uszkodzone lub utracone zęby przywracając im naturalny wygląd, odtwarzając utracone warunki zgryzowe i funkcję. W tym celu wykorzystuje się różne uzupełnienia protetyczne. Dzieli się je na stałe (cementowane lub przykręcane - nie wyjmowane z ust), ruchome (wyjmowane z ust) lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą precyzyjnych elementów retencyjnych: zasuw, zatrzasków, koron teleskopowych).

Ruchome uzupełnienia protetyczne to m. in. protezy akrylowe, protezy nylonowe, acetalowe lub protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej). Protezy ruchome służą do uzupełniania braków zębowych całkowitych i częściowych.

Stałe uzupełnienia protetyczne to m.in. licówki, korony i mosty, wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe (inlay), nakłady koronowe (onlay), mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej - bardziej estetyczne).
Leczenie protetyczne w każdym przypadku rozpoczyna wnikliwy wywiad z pacjentem, badanie kliniczne oraz jeśli to konieczne podstawowe badania dodatkowe: radiologiczne, mikrobiologiczne i alergologiczne. Przed rozpoczęciem leczenia protetycznego należy przeprowadzić analizę zwarcia. W przypadku zaburzeń lub odstępstw od normy należy wdrożyć odpowiednie leczenie.

Analiza i leczenie wad zgryzowych.
Dokładna diagnostyka i analiza zwarcia to podstawa rehabilitacji narządu żucia. Powinna być podparta wnikliwym badaniem klinicznym, czynnościowym i radiologicznym.
Ma zastosowanie u pacjentów podczas:

  • planowania i prowadzenia leczenia implantologiczno - protetycznego
  • zapobiegania i leczenia schorzeń stawu skroniowo - żuchwowego, z dolegliwościami bólowymi stawu i okolicznych tkanek, trzaskami i przeskakiwaniem, ograniczeniem ruchomości i zaburzeniami słuchu
  • leczenia patologicznego zwarcia zębów
  • leczenia i zapobiegania starcia powierzchni zwarciowych zębów
  • leczenia i zapobiegania recesji dziąseł
  • umożliwia wnikliwą analizę czynności, budowy i zaburzeń stawów skroniowo - żuchwowych

UZUPEŁNIENIA STAŁE

To uzupełnienia, które zostają zamontowane w ustach na stałe przy pomocy specjalnych cementów lub przykręcone do implantów. Dzielimy je ze względu na rozmiary odtwarzanych braków zębowych na:

UZUPEŁNIENIA RUCHOME

W przypadku rozległych braków w uzębieniu, gdzie ilość, rozmieszczenie, osadzenie w zębodołach, kondycja i ustawienie zębów uniemożliwia wykonanie stałych uzupełnień protetycznych, a z różnych przyczyn nie można wykorzystać implantów zębowych, stosuje się protezy ruchome. Nie są tak komfortowe jak uzupełnienia stałe, ale wciąż pozwalają na rehabilitację narządu żucia i przywrócenie estetycznego uśmiechu. Uzupełnienia ruchome dzielimy na:


Chcesz skorzystać z naszych usług?

zadzwoń: 22 646 97 70
ul.Wiktorska 7/11
02-587 Warszawa
telefon: 507 165 137
e-mail: dentalife@dentalife.pl 
Rejestracja telefoniczna 9 - 20
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek 12 - 20
wtorek 9 - 20
środa 12 - 20
czwartek 9 - 17
piątek 9 - 17
Copyright © 2001-2023 by DENTALIFE o klinice | zabiegi | cennik | nasi lekarze | sprzęt stomatologiczny | gdzie jesteśmy
  projekt i wykonanie: VEGA Internet Studio