stomatolog stomatologia warszawa

Implantologia

Leczenie z użyciem implantów od wielu lat jest rutynowym i coraz częściej wybieranym przez pacjentów postępowaniem w przypadku odbudowy utraconych zębów, poprawy estetyki i rehabilitacji narządu żucia.

Zabiegi implantacji cieszą się stale wzrastającym zainteresowaniem pacjentów ze względu na najbardziej fizjologiczne i oszczędzające tkanki pozostałych zębów rozwiązanie lecznicze oraz znikomy odsetek niepowodzeń.

Rehabilitacja z użyciem implantów polega na wprowadzeniu tytanowych wszczepów w miejsce utraconych korzeni zębów i po okresie osteointegracji - zespoleniu z tkanką kostną - uzupełnieniu braków zębowych przy użyciu koron, mostów lub protez ruchomych.

Implanty mogą być wykorzystane zarówno do odbudowy pojedynczych lub rozległych braków zębowych aż po całkowite bezzębie, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania porównywalny do własnego uzębienia.

Typowy zabieg implantacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, które jest wystarczające dla zapewnienia bezbolesnego leczenia, a umożliwia stały kontakt z pacjentem.
Wygajanie implantu - osteointegracja - może trwać różnie w zależności od techniki zabiegu, rodzaju użytych wszczepów, warunków anatomicznych i miejsca implantacji.
Osteointegracja trwa standardowo w szczęce ok. 6 miesięcy zaś w żuchwie ok. 3 miesięcy.

Rozwijające się wciąż techniki zabiegowe jak i systemy implantologiczne pozwalają na skrócenie czasu procesu osteointegracji w wybranych przypadkach klinicznych nawet do natychmiastowego obciążenia implantów. Obok implantów dwufazowych uważanych za rozwiązanie standardowe pojawiły się jednofazowe, obciążane natychmiastowo, tymczasowe i mikroimplanty używane w ortodoncji.

Aktualne osiągnięcia implantologii umożliwiają przeprowadzenie leczenia z użyciem implantów w warunkach klinicznych, które wcześniej dyskwalifikowały pacjenta.
Obecnie dzięki zabiegom sterowanej regeneracji tkanek niedostateczna objętość kości już nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu.

Mariusz Cięciara
Chirurg Stomatolog

Karta stałego pacjenta
karta stałego pacjenta
Karta stałego pacjenta to zniżki na wybrane usługi stomatologiczne »
Chcesz skorzystać z naszych usług?

zadzwoń: 22 646 97 70
ul.Wiktorska 7/11
02-587 Warszawa

telefony:
22 646 97 70 
22 646 97 73 
507 165 137 
e-mail: dentalife@dentalife.pl 
Czynne:

poniedziałek-piątek:
sobota

8.00 - 21.00
9.00 - 15.00
Copyright © 2001-2023 by DENTALIFE o klinice | zabiegi | cennik | nasi lekarze | sprzęt stomatologiczny | gdzie jesteśmy
  projektowanie ogrodów   projekt i wykonanie : VEGA Internet Studio