stomatolog stomatologia warszawa

Protezy częściowe

W protezach częściowych zarówno zęby jak i płyta protezy wykonywane są z akrylu (możliwe jest zastąpienie akrylu w płycie nylonem czy acetalem).Wykonuje się ją u pacjentów, u których z jakichś względów nie można wykonać protezy szkieletowej (słabe zęby filarowe o niekorzystnym rozmieszczeniu i niewystarczającym umocowaniu, alergie, przyczyny ekonomiczne). Nie jest to niestety najlepsze rozwiązanie dla pacjenta pragnącego odbudować utracone zęby, gdyż jej użytkowanie powoduje destrukcję przyzębia, osiadanie podłoża protetycznego. Powoduje m.in. zaniki kości zębodołowej, ścieńczenie dziąsła czy obnażanie pozostałych zębów. Zasięg płyty protezy jest stosunkowo duży (dla zapewnienia stabilizacji i wytrzymałości mechanicznej), co może powodować dyskomfort (zwłaszcza górna płyta).

Do wykonania protezy częściowej akrylowej potrzebne są 4 wizyty w gabinecie stomatologicznym.

  • Na pierwszej, ma miejsce zaplanowanie leczenia - odbywa się rozmowa z pacjentem w celu ustalenia jego potrzeb i oczekiwań, przeprowadzone jest badanie wewnątrz- i zewnątrzustne, oceniane są warunki zębowe na podstawie zdjęć rtg (najczęściej pantomograficzne i zębowe) i wskazywane zęby do ewentualnego leczenia czy usunięcia.
  • Jeśli pacjent jest już przygotowany do leczenia protetycznego, wtedy pobierane są wyciski w celu wykonania modeli diagnostycznych i roboczych.
  • Na kolejnej, trzeciej wizycie, odbywa się ustalanie wysokości i centralnego zwarcia, która jest rejestrowana na tzw. wzornikach zwarciowych oraz dobierana jest wielkość, kształt i kolor zębów.
  • Na czwartej wizycie lekarz przymierza w ustach pacjenta tzw. próbną protezę (właściwe ustawienie zębów w wosku, kolor, kształt itp).Wizyta ma na celu zapoznanie pacjenta z ostatecznym wyglądem i ustawieniem zębów. Jest to etap, na którym można jeszcze dokonać zmian, aby uzyskać satysfakcjonujący obie strony efekt estetyczny i funkcjonalny.
  • Ostatnia, piąta to oddanie gotowego uzupełnienia. Lekarz sprawdza poprawność jego przylegania i dokonuje niezbędnych korekt. Udzielane są też wskazania dotyczące właściwego użytkowania protezy i umawiane są terminy wizyt kontrolnych.
Chcesz skorzystać z naszych usług?

zadzwoń: 22 646 97 70
ul.Wiktorska 7/11
02-587 Warszawa
telefon: 507 165 137
e-mail: dentalife@dentalife.pl 
Rejestracja telefoniczna 9 - 20
Godziny otwarcia kliniki:
poniedziałek 12 - 20
wtorek 9 - 20
środa 12 - 20
czwartek 9 - 17
piątek 9 - 17
Copyright © 2001-2023 by DENTALIFE o klinice | zabiegi | cennik | nasi lekarze | sprzęt stomatologiczny | gdzie jesteśmy
  projekt i wykonanie: VEGA Internet Studio